هزینه هر پیامک همراه اول، ایرانسل و رایتل (تعرفه ۱۴۰۳)

دستبندی:

وبلاگ
هزینه هر پیامک همراه اول

برای تهیه این مقاله از وب سایت رسمی اپراتور های همراه اول ، ایرانسل و رایتل در آذرماه ۱۴۰۰ بررسی و هزینه هر پیامک همراه اول و هزینه هر پیامک ایرانسل و هزینه هر پیامک رایتل با دیگر اپراتور ها بصورت اجمالی و کلی در جدول های زیر قابل رویت می باشد.

همراه اول ، اولین اپراتور تلفن همراه کشور می باشد. رایتل و ایرانسل هر یک رقیب های جدی و در تلاش برای تصاحب سهمی از بازار هستند. هر ۳ این اپراتور ها محبوب و به تریب همراه اول، ایرانسل و رایتل جز محبوب ترین ها می باشد. ۲ اپراتور دیگر به نام های شاتل موبایل و سامانتل نیز فعالیت خود را آغاز کرده اند و پا به این بازار گذاشته اند تا بتوانند فضای ارتباطات کشور را رقابتی تر و عالی تر کنند. از مکالمه تا پیامک و اینترنت ۴G  در سراسر کشور تا هزینه های رقابتی و سرویس های جذاب و بسته های متنوع ارائه می دهند. حال بصورت کلی در جدول زیر قیمت های هر پیامک اپراتور ها را بررسی میکنیم. همین جا متذکر می شویم که ۱۰ ریال دولت نیز به این تعرفه ها اضافه می شود.

سایت مدیرپیامک هر آنچه از یک سامانه پیامک انتظار دارید را می تواند بر آورده کند.  برای سفارش پنل پیامک  یا اخد نمایندگی پنل اس ام اس می توانید با تخفیف ویژه اقدام نمایید. وب سرویس ارسال پیامک با داشتن افزونه های مهمی مثل دیجیتس یا افزونه بوکلی می تواند راهگشای مهمی در تبلیغات پیام کوتاه شما باشد. ارسال پیامک منطقه ای می تواند کار شما را ساده تر کند. پنل ارسال اس ام اس انبوه مدیرپیامک را امتحان کنید و برای خرید پنل اس ام اس با ما تماس بگیرید.

منظور از ۱۰ ریال دولت روی هر پیامک چیست؟

براساس بند ز تبصره ۱۵ قانون بودجه ۱۳۹۹ کل کشور، از تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ ، اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ده ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌ داری کل کشور واریز کنند. درآمد حاصله متناسب با وصول تا سقف هزارمیلیارد ریال جهت اجرای مواد ۵ و ۸ قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ و ساماندهی کودکان کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گیرد.

هزینه هر پیامک همراه اول ، ایرانسل، رایتل، شاتل موبایل و سامانتل

 

تعرفه هر پیامک همراه اول دائمی فارسی ۸۹ ریال و انگلیسی ۲۲۲ ریال
تعرفه هر پیامک همراه اول اعتباری فارسی ۱۰۶ ریال و انگلیسی ۲۶۴ ریال
هزینه پیامک ایرانسل دائمی فارسی ۱۱.۹ ریال و انگلیسی ۲۵.۲ ریال
هزینه پیامک ایرانسل اعتباری فارسی ۱۳.۶ ریال و انگلیسی ۲۹.۴ ریال
تعرفه پیامک رایتل دائمی فارسی ۸۸ ریال و انگلیسی ۲۲۰ ریال
تعرفه پیامک رایتل اعتباری فارسی ۱۰۵ ریال و انگلیسی ۲۶۲ ریال
هزینه پیامک سامانتل اعتباری فارسی ۱۱۷ ریال و انگلیسی ۲۷۷ ریال
هزینه پیامک سامانتل دائمی فارسی ۹۸ ریال و انگلیسی ۲۳۲ ریال
تعرفه پیامک شاتل موبایل فارسی ۱۰۰ ریال و انگلیسی ۲۱۲ ریال

در جدول فوق دیدم که تعرفه هر اپراتور با دیگری متفاوت است. چرا هزینه متفاوت است نیاز به نظر کارشناسی تر دارد. مهم ترین موضوعی که در همه اپراتور ها مشترک می باشد هزینه هر پیامک در سیم کارت دائمی ارزان تر از سیم کارت اعتباری می باشد. شاید ارسال پیامک بصورت تکی و آن هم با وجود این همه شبکه اجتماعی آنقدری حائز اهمیت نباشد. مخصوصا اینکه باید بدانید ارسال پیامک انبوه با سیمکارت شخصی ممنوع می باشد. آنچنان  برای بررسی جزئی تر در جداول زیر تعرفه هر پیامک همراه اول با همراه هزینه هر دقیقه مکالمه را مشاهده نمایید.

تعرفه پیامک ایرانسل

ایرانسل بین جوانان بسیار محبوب می باشد. و بعد از همراه اول خود را بزرگترین اپراتور دیتای کشور معرفی میکند. قطعا رقابت جدی بین ایرانسل و همراه اول وجود دارد و در این بین دیگر اپراتور ها هنوز بصورت کاملا جدی حرفی برای گفتن ندارند و در تلاش هستند با سرویس و بسته های جذاب سهمی از بازار داشته باشند. در جدول زیر تعرفه پیامک ایرانسل را بررسی می کنیم.

سیم کارت اعتباری ایرانسل سیم کارت دائمی ایرانسل
تعرفه پیامک فارسی ایرانسل ۱۳/۶ تومان ۱۱/۹ تومان
تعرفه پیامک انگلیسی ایرانسل ۲۹/۴ تومان ۲۵/۲ تومان
تعرفه مکالمه درون شبکه ایرانسل ۱/۴۹ تومان/ثانیه (۸۹/۹ تومان/دقیقه) ۰/۹۹ تومان/ثانیه (۵۹/۹ تومان/دقیقه)
تعرفه مکالمه برون شبکه ایرانسل ۱/۴۹ تومان/ثانیه (۸۹/۹ تومان/دقیقه) ۰/۹۹ تومان/ثانیه (۵۹/۹ تومان/دقیقه)

تعرفه پیامک رایتل

رایتل جز اپراتور های پیشرو در اینترنت و پوشش دهی منطقه ای می باشد در سال های اخیر سعی کرده با تبلیغات گسترده ای که انجام میدهد بازار را به سمت خود بکشد اما با این وجود هنوز هم مردم اول همراه اول و بعد ایرانسل را ترجیح می دهند. البته که رایتل چیزی از دیگر اپراتور ها کم ندارد. قبلا تبلیغات رایتل بسیار بیشتر بود ولی فعلا با طرح های دانشجویی و سیمکارت های داش آموزی سعی در بازار سازی دارد. در ادامه جدول هزینه هر پیامک رایتل را با هزینه مکالمه رایتل بررسی می کنیم.

سیم کارت اعتباری رایتل سیم کارت دائمی رایتل
تعرفه پیامک فارسی رایتل ۱۰۵ ریال ۸۸ ریال
تعرفه پیامک انگلیسی رایتل ۲۶۲ ریال ۲۲۰ ریال
تعرفه مکالمه درون شبکه رایتل ۳۳۳ ریال/دقیقه ۳۳۳ ریال/دقیقه
تعرفه مکالمه برون شبکه رایتل ۸۸۸ ریال/دقیقه ۵۵۵ ریال/دقیقه

منظور از درون شبکه یعنی سیم کارت رایتل با رایتل صحبت کند و منظور از برون شبکه یعنی رایتل با اپراتور های دیگر تماس برقرار شود.

تعرفه پیامک سامانتل

سامانتل اپراتور تازه نفسی که جدیدا تبلیغات خود را گسترده تر و بیشتر کرده و در تلاش است تا سهمی قابل توجه در بازار داشته باشد سرشماره ۰۹۹۹ برای این اپراتور می باشد و چون سرشماره های رندی شبیه به ۰۹۹۹۹۹۰ یا سرشماره ۰۹۹۹۹۳ را بیرون داده به دلیل رندی این سرشماره ها محبوبت زیادی پیدا کرده است. در ادامه جدول بررسی تعرفه پیامک سامانتل را مشاهده میکنید

سیم کارت اعتباری سامانتل سیم کارت دائمی سامانتل
تعرفه پیامک فارسی سامانتل ۱۱۷ ریال ۹۸ ریال/پیامک
تعرفه پیامک انگلیسی سامانتل ۲۷۷ ریال ۲۳۲ ریال/پیامک
تعرفه مکالمه درون شبکه سامانتل ۶۲۰ ریال/ دقیقه (۶۰ ثانیه) ۴۹۹ ریال/ دقیقه (۶۰ ثانیه)
تعرفه مکالمه برون شبکه سامانتل ۸۵۲ ریال/ دقیقه (۶۰ ثانیه) ۶۲۵ ریال/ دقیقه (۶۰ ثانیه)

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید سیم کارت به وب سایت سامانتل مراجعه نمایید.

تعرفه پیامک شاتل موبایل

شاتل موبایل زیر مجموعه شرکت شاتل می باشد. شاتل چندین سال است که سرویس دهنده اینترنت ADSL می باشد و یکی از محبوب ترین خدمات دهندگان اینترنت می باشد. به تازگی اپراتور تلفن همراه شده و در تلاش است سهمی از این بازار داشته باشد. سرشماره ۰۹۹۸ برای شاتل موبایل می باشد. در جدول زیر تعرفه ارسال پیامک شاتل موبایل و تعرفه مکالمه شاتل موبایل را بررسی میکنیم.

خدمات شاتل موبایل هزینه به ریال
مکالمه درون‌ شبکه ۸۸۸ ریال / دقیقه
مکالمه برون ‌شبکه ۸۸۸ ریال / دقیقه
پیامک انگلیسی ۲۱۲ ریال / پیامک
پیامک فارسی ۱۰۰ ریال / پیامک
پیامک به خارج از کشور ۷۵۰۰۰ ریال / پیامک
اینترنت همراه ۲G، ۲.۷۵G، ۳G، ۴G، ۴.۷۵G (مصرف آزاد) ۰.۶ ریال / کیلوبایت

در شاتل موبایل هیچ هزینه ای تحت عنوان تماس بین شهری، تماس راه دور و یا تماس خارج استانی به مشترک تحمیل نمی شود و هزینه خدمات ارتباطی خارج از بسته های افزایشی مشترک، به طور شفاف و صرفا براساس جدول تعرفه های بالا محاسبه می شود.

در این مقاله به بررسی خدمات و هزینه هر پیامک همراه اول و دیگر اپراتور ها پرداختیم و تلاش کردیم بصورت کلی با مقایسه هزینه ها و قیمت ها و تعرفه مکالمه و تعرفه پیامک اپراتور های تلفن همراه موضوع را بررسی ونتیجه گیری کنیم. هنوز هم جا دارد منتظر باشیم تا اپراتور های دیگری وارد عرصه شوند و تحولی در صنعت ارتباطات کشور ایجاد کنند. ایران هر روزه در حال پیشرفت می باشد و هنوز هم جا دارد رقابت در این حوزه بالا تر برود. هرچقدر که تعداد اپراتور ها بیشتر می شود اپراتور های قبلی تلاش میکنند تا سرویس های خود را جذاب تر و بسته های اینترنت، پیامک و مکالمه خود را متنوع تر کنند. امیدواریم با ورود شاتل موبایل و سامانتل شامل تحولی بزرگ در کشورمان باشیم.

این محتوا در ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ از وب سایت های شاتل موبایل، همراه اول، سامانتل، رایتل، ایرانسل بررسی و استخراج شده است و هر سال بروز رسانی می گردد. لطفا در کامنت ها نظر خود را در استفاده ازین اپراتور ها بنویسید و کمک کنید تا بررسی بکنیم کدام اپراتور از نظر شما محبوب تر و خدمات عالی تری دارد؟

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)
ارتباط با ما

مقالات مرتبط

مشاهده بیشتر

ثبت دیدگاه

021-91559000

مشاوره و پشتیبانی